Kancelária Rady pre rozpočtovú zodpovednosť

Miesto práce: Twin City, Bratislava

Druh pracovného pomeru: plný úväzok

Termín nástupu: dohodou

Mzdové podmienky (brutto): 1 500 EUR/mesiac

Konkrétna výška základnej mzdy bude stanovená v závislosti od skúseností a kvalít uchádzača. Mzda juniora bez skúseností môže začať od 1350 eur, po skúšobnej dobe sa určite vieme dohodnúť na min.1500 Eur, mzda seniora po skúšobnej dobe nebude nižšia ako 1800 Eur. Finančné bonusy pri splnení cieľov; príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Sme verejná inštitúcia, ale nečakajte zašívareň. Budete mať jasné a konkrétne úlohy, za ktoré budete zodpovedať. Ak vymyslíte alebo zrealizujete niečo, čo našu inštitúciu posunie výrazne dopredu, môžete očakávať náležitú odmenu. Sme malý ale agilný tím, preto je dôležité, aby všetky kolieska do seba zapadali.

Čo môžete mať vo svojej náplni práce:

• vyhodnocovanie/kvantifikovanie dlhodobej udržateľnosti verejných financií, najmä s ohľadom na starnutie obyvateľstva Slovenska
  • sledovanie indikátorov dlhodobej udržateľnosti podľa EK, OECD, MFSR
  • príprava projekcií príjmov a výdavkov verejných financií v horizonte 50 a viac rokov, najmä v dôchodkovom systéme, zdravotníctve, dlhodobej starostlivosti, školstve, nezamestnanosti a ďalších oblastiach verejnej správy.
  • kvantifikácia dopadov legislatívnych zmien v dlhodobom horizonte nielen z pohľadu vplyvu na verejné financie ale aj vplyvu na domácnosti; medzigeneračné a vnútrogeneračné transfery; spolupráca a prepojenie na makroekonomické analýzy a mikrosimulačné modely.

Zamestnanecké výhody, benefity

• Možnosť ďalšieho vzdelávania na najlepších inštitúciách/univerzitách v zahraničí.
  • Flexibilný pracovný čas
  • Flexibilný pracovný čas (vr. možnosti homeoffice)
  • Teambuildingové aktivity
  • 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce
  • Sick days
  • Rekreačné poukazy
  • Príspevok na III. pilier
  • Vysoko motivačné bonusy naviazané striktne na plnenie úloh, ktoré posúvajú fungovanie inštitúcie dopredu

Informácie o výberovom konaní

Pozícia je vhodná aj pre šikovného absolventa, prípadne študenta posledného ročníka príslušných odborov. Na druhej strane, sme si vedomí, že senior človek vie naskočiť na rozbehnutý vlak bez zaúčania. Preto je pozícia otvorená pre oba typy uchádzačov a rozhodneme sa na základe pohovorov.

Na výbere si dáme záležať, vybraných uchádzačov si zavoláme a porozprávame sa, budeme chcieť poznať názor na niektoré veci, niečo vypočítame a skúsime aj pár slov v angličtine, vrátane draftingu.

Pohovor bude pozostávať z jedného alebo dvoch kôl.

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonómia, matematika, financie

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) a Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý

MathWorks Matlab -Základy

Stata - Základy

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Osobnostné predpoklady a zručnosti

Ostatné znalosti :

Pozícia si vyžaduje technické zručnosti v programovaní/modelovaní pomocou Matlab, Stata. Nutná aspoň základná znalosť týchto alebo obdobných programov (napr. R alebo Python) a ochota učiť sa.

Osobnostné predpoklady a zručnosti

• analytické schopnosti
  • znalosť ekonomickej teórie a empirických metód
  • znalosť kvantitatívnych a štatistických metód
  • komplexné a koncepčné myslenie
  • samostatnosť
  • zodpovednosť a spoľahlivosť
  • nutná aktívna angličtina slovom a písmom
  • spoľahlivosť a zodpovednosť
  • schopnosť urobiť si názor
  • záujem zlepšovať veci

Nemáme nič proti politickému presvedčeniu, ale ak chceme mať istotu, že budete pristupovať ku svojej práci nestranne, je dôležité, aby ste neboli aktívne činný v štruktúrach politických strán. Okrem toho budeme vyžadovať oznámenie vedľajších platených/neplatených aktivít, ktoré by mohli súvisieť s našou činnosťou a potenciálne by ovplyvnili reputáciu našej inštitúcie.

Inzerujúca spoločnosť

Stručná charakteristika spoločnosti

Rada pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ) bola zriadená v júni 2012 ako verejná inštitúcia nezávislá od vlády s cieľom hodnotiť vývoj verejných financií, dlhodobej fiškálnej udržateľnosti, hospodárnosti a hodnotiť dodržiavanie pravidiel rozpočtovej zodpovednosti.

Poskytujeme nezávislý pohľad na vývoj ekonomiky a verejných financií, analyzujeme vplyv politických rozhodnutí vlády na verejné financie a hodnotíme vyhliadky na dosiahnutie fiškálneho cieľa vlády. Poskytujeme neskreslené informácie verejnosti v oblasti verejných financií vo forme správ o dlhodobej fiškálnej udržateľnosti, o fiškálnych rizikách a trendoch vo výdavkoch na sociálne zabezpečenie. Rovnako pripravujeme články a komentáre k ekonomickým a fiškálnym otázkam.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov