Analýzy nemusia končiť len v šuplíku. Analýzami na Útvare hodnoty za peniaze (ÚHP) máte možnosť ovplyvniť verejné politiky a rozhodnutia, ktoré majú dopad na život občanov. Staňte sa analytikom/konzultantom v štátnej správe a súčasťou tímu, ktorý mení prístup, akým štát nakladá s verejnými zdrojmi.

Vašou úlohou bude zlepšiť výsledky slovenského verejného sektora, a to prostredníctvom revízie verejných výdavkov a analýzami na rôzne témy verejného záujmu. Prácu tvorí spektrum činností od zberu a analýzy dát, cez tvorbu opatrení identifikovaných problémov, vrátane prezentácie výsledkov medzirezortným partnerom, či (odbornej) verejnosti.

Prostredníctvom pestrej škály investičných projektov a oblastí, ktoré sú posudzované prostredníctvom revízie výdavkov budete mať príležitosť kontinuálne spoznávať a prehlbovať svoje znalosti v nových oblastiach. Budete súčasťou jedného z projektových tímov, ktoré vedú skúsení tím-lídri.

Náplň práce

• zber a analýza dát,
  • identifikácia problému a jeho riešenia,
  • komunikácia a spolupráca s medzirezortnými partnermi,
  • samostatná analytická práca,
  • príprava analýz, podkladov, prezentácií,
  • spolupráca s medzinárodnými inštitúciami (MMF, EK, OECD) a odbornou verejnosťou.

Odborné požiadavky

• vysokoškolské vzdelanie ekonomického, matematického zamerania, verejnej politiky, alebo príbuzných odborov,
  • záujem o verejné politiky a prácu s dátami,
  • výstižné a zrozumiteľné písanie doplnené vhodnou prezentáciou dát,
  • schopnosť rýchlo sa zorientovať v novej problematike,
  • znalosť databáz a štatistických programov ako STATA, MATLAB, R alebo E-views výhodou,
  • zodpovednosť, aktívny prístup k riešeniu úloh,
  • plynulá komunikácia v angličtine.

Informácie o pracovnom mieste

• pozícia na plný pracovný úväzok
  • nástup dohodou
  • ponúkaný plat od 1 200 eur
  • spolupráca s medzinárodnými organizáciami
  • špičkové vzdelávanie na najlepších svetových univerzitách

Na ÚHP dbáme na odborný rozvoj našich zamestnancov, ktorých pravidelne vysielame na školenia Medzinárodného menového fondu a špičkových svetových univerzít, alebo pre nich pripravujeme zahraničné stáže.

Ak Vás ponuka zaujala, prihláste sa online do 25.5.2020:

Senior analytička/analytik (2 otvorené pozície):

Junior analytička/analytik (3 otvorené pozície):